Praktyka Ngo Trod – Towarzyszenie umierającemu i obcowanie ze śmiercią


Zapraszamy na pierwszą część trzyletniego kursu, który poprowadzi nauczyciel tradycji Jungdrung Bon – Tempa Dukte Lama.

W trakcie tego odosobnienia Tempa Dukte Lama przekaże nauki Bon na temat świadomego umierania oraz współczującej troski o umierającą osobę. Poznamy praktykę Ngo Trod, dzięki której możemy pomóc umierającym rozwinąć otwartość i zaufanie w stosunku do procesu umierania, odpuścić lęki i przywiązania, a także ostatecznie rozpoznać prawdziwą naturę umysłu w momencie śmierci. W trakcie odosobnienia za pomocą kontemplacji, nauk oraz dyskusji przyjrzymy się bliżej znaczeniu przemijania i nietrwałości oraz ich wagi dla naszej duchowej ścieżki. Uczestnicy kursu dowiedzą się, jak pomóc umierającemu połączyć się z jego własną wiarą oraz czerpać siłę i wewnętrzny spokój z duchowej praktyki oraz duchowych nauk.

W kolejnym roku Tempa Lama udzieli nauk o procesie umierania, fazach stanu pośredniego Bardo oraz wyzwolenia w Bardo. Zaś trzecia część będzie poświęcona praktyce Phowa – przeniesienia świadomości w momencie śmierci i oczyszczenia przyczyn sześciu światów cyklicznej egzystencji.

Miejsce nauk:

Wspólnota Dzogczen ul. Drużynowa 3/1a 02-590 Warszawa, Mokotów.

Notka biograficzna: Tempa Dukte Lama jest wyświęconym lamą z tradycji Jungdrung Bon. Jest założycielem i duchowym dyrektorem Centrum i Instytutu Olmo Ling Bon w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych. Tempa Lama jest również współzałożycielem Fundacji Humla, dedykowanej umocnieniu kultury i tradycji Bon w regionie Humla w Nepalu. Jest artystą i poetą, a także autorem czterech książek. Tempa Dukte Lama jest głęboko oddany propagowaniu nauk Bon na Zachodzie. Nauki pobierał w klasztorze Menri w Indiach, pod bliskim przewodnictwem Jego Świątobliwości 33. opata Menri. Od roku 2000 Tempa Lama mieszka w USA i udziela nauk w wielu krajach na Zachodzie. Poprzez swoją działalność stara się przybliżyć i udostępnić ludziom starożytne nauki Bon. Do Polski Tempa Lama przyjeżdża regularnie od 2016 roku.

Termin: 24-25.08.2019, w godzinach 9.30-17.00 (z przerwą na lunch)

Miejsce: informacja zostanie podana w późniejszym terminie.

Koszt: 170 zł za dwa dni przy wpłacie na konto do 20.08.2019 lub 200 zł w dniu nauk.
Uwaga, na wszystkich wpłatach prosimy umieszczać w tytule słowo „darowizna”

Konto: PKO BP 07 1020 1068 0000 1302 0210 0238

Związek Tybetańskiego Bon „Sa Trik Er Sang”
ul. Górczewska 11m22
01-189 Warszawa

kontakt: sanga.satrikersang@gmail.com

Przewiń do góry